“Sówki” pamiętają o ptakach zimą

 Śnieg zasypał pola, lasy.
Dokąd lecą głodne ptaki?
Kto je karmi po zamieci?
Kto?

Wiadomo- dzieci!

      Zima jest dla ptaków bardzo ciężkim okresem, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Dlatego grupa „Sówek” pod opieką wychowawczyni p. Eweliny Rutkowskiej i p. Agnieszki Janiak nie zapomniała o naszych skrzydlatych przyjaciołach. Serdecznie dziękujemy Panu Władysławowi Balcerak oraz Panu Grzegorzowi Graczykowskiemu za przygotowanie pięknych, przestronnych karmników, do których ptaki mogą swobodnie wlatywać. Podajemy ptakom naturalne pożywienie, takie jak ziarna zbóż, nasiona roślin oleistych, orzechy, owoce, wieszamy słoninkę itp. Karmniki powieszone zostały w zacisznym miejscu, osłoniętym od wiatru.

Dokarmianie ptaków pobudza zainteresowanie ornitologią i wyzwala przeżycia estetyczne związane z obserwacją ptaków oraz kształtuje zachowania proekologiczne. Wszyscy z radością obserwujemy ptaszki, które przylatują do karmnika aby posilić się przygotowanym przez nas pokarmem. Dokarmianie ptaków to prawdziwa przyjemność dla naszych przedszkolaków. Nasz cel to dokarmianie ptaków przez całą zimę, aż stopnieje ostatni śnieg.

Agnieszka Janiak

Skip to content