„Wesołe ferie z Długoszem”: Wycieczka do Gniezna

Dnia 14 lutego w ramach półkolonii “Wesołe ferie z Długoszem” dla chętnych uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej odbyła się wycieczka do Gniezna, której celem było zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Wspólnie z paniami: Katarzyną Matuszewską, Sandrą Iwańską i Klaudią Majewską-Rybacką odkrywaliśmy tajemnice początków państwa polskiego, badaliśmy dawne historie oraz poznawaliśmy średniowieczny świat.

Zwiedzając Matkę Kościołów Polskich mieliśmy okazję podziwiać Drzwi Gnieźnieńskie – najcenniejszy zabytek sztuki romańskiej w Polsce, prezbiterium z relikwiami św. Wojciecha i zrekonstruowanym dawnym jego grobowcem.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Początków Państwa Polskiego, w którym obejrzeliśmy prezentacje multimedialne oraz wystawy dotyczące życia codziennego w czasach pierwszych Piastów.  Po tej fascynującej “wędrówce” wzięliśmy udział w lekcji muzealnej “Jak powstało państwo polskie?”. Jak przystało na uczniów Długosza, młodzi odkrywcy zadawali liczne pytania.

Zmęczeni, ale w dobrych humorach wróciliśmy do Włocławka. Wszystkim uczestnikom, a szczególnie panu Januszowi Gajewskiemu – pilotowi wycieczki, dziękujemy za wyjątkowy wyjazd!

 

Katarzyna Matuszewska

Klaudia Majewska-Rybacka

Skip to content