Ferie w Długoszu (dla klas IV-VI)

Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci. W tym roku nasza szkoła zorganizowała dla uczniów z klas IV – VI wiele ciekawych zajęć, które rozpoczęły się 12 lutego. Chętne dzieci spotykały się przez pięć dni. Był to bardzo miły czas, spędzony w aktywny i atrakcyjny sposób. Zajęcia zorganizowane przez nauczycieli cieszyły się dużym zainteresowaniem. Program ferii był bogaty w wiele różnorodnych zajęć, jak: ,,Poczytajmy”, teatralne, taneczne, plastyczne, sportowe, informatyczne, historyczne i literackie, a także pokazy chemiczne.

Odbyły się również dwa wyjścia: 12 lutego – do Multikina na film pt.,,Cudowny chłopak” oraz 16 lutego – na basen miejski, gdzie uczniowie świetnie się bawili: zjeżdżali ze ślizgawki, pływali, a także integrowali się, grając w piłkę wodną. 15 lutego odbył się wyjazd do Torunia, gdzie uczniowie zwiedzili Centrum Nowoczesności ,, Młyn Wiedzy”. Dużą atrakcją okazał się paintball. Uczniowie zostali podzieleni na 5 grup, które rywalizowały między sobą.  Członkowie najlepszych drużyn to Konrad Felińczak, Krzysztof Zasada i Krzysztof Szaradowski oraz Michał Kozłowski, Aleksander Matuszewski, Hubert Olszewski, Zuzanna Liberadzka.

14 lutego odbyła się wycieczka do Gniezna, a jej celem było zwiedzanie katedry gnieźnieńskiej oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego . Wspólnie z paniami: Katarzyną Matuszewską, Sandrą Iwańską i Klaudią Majewską-Rybacką uczniowie odkrywali tajemnice początków państwa polskiego, badali dawne historie oraz poznawali średniowieczny świat.

Czas spędzony w szkole uczniowie wykorzystali w różny sposób. Pani Milena Kujawa tanecznym krokiem wprowadziła uczestników ferii w Długoszu w pierwszy dzień ferii. Na zajęciach plastycznych wykonywali plakaty walentynkowe pod okiem Pani Bożeny Sobierajskiej . Zajęcia ,,Poczytajmy” były prowadzone przez Panią Sylwię Pietrzak. Uczniowie rozwiązywali quizy oraz brali udział w zabawach grupowych związanych ze znajomością lektur i nie tylko.

Gra w palanta? A może w piłkę nożną? W tych i innych grach nasi uczniowie mogli brać udział na zajęciach sportowych, które prowadzili Pani Małgorzata Bajraszewska oraz Pan Krzysztof Łodygowski. Bingo, czyli zajęcia historyczne, przygotowane zostały przez Panią Annę Baranowską. Zajęcia informatyczne pod hasłem : „Stwórz swoją własną grę” przeprowadziła Pani Jadwiga Piasecka. Korzystając ze środowiska Scratch w Internecie, uczniowie skonstruowali grę, w której gracz wciela się w pilota statku kosmicznego. Podczas podróży w kosmosie steruje statkiem i próbuje zestrzelić spadające asteroidy oraz uniknąć niebezpiecznego kontaktu z nimi. Niektórzy uczniowie wzbogacili grę o własne pomysły. Pani Joanna Kinasiewicz i Pani Paulina Iwańska pokazały uczniom historię teatru, mieli okazję odegrać wiele scenek, a przy tym było wiele śmiechu, ozdabiali własne maski, ale także musieli przy muzyce poznać, kto był dyrygentem w danej zabawie. Zabawy integracyjne nauczyły uczniów pracować w grupach. Bawiliśmy się przy muzyce i grach planszowych, sami wymyślaliśmy gry i zadania, co spowodowało dużą rywalizację, a co za tym idzie – świetne wyniki. Najwięcej pracy miała Pani Sandra Iwańska, która przez czas ferii mówiła o savoir – vivre. Na sam koniec ferii uczniowie wzięli udział w zajęciach literackich prowadzonych przez Panią Annę Taberską. Największe zaciekawienie wzbudziły pokazy chemiczne przeprowadzone przez Pana Konrada Trokowskiego. Uczniowie byli bardzo zachwyceni i chcieliby częściej mieć okazję oglądać takie pokazy.

Podczas zajęć 14 lutego próbowaliśmy wybrać najładniejszy plakat walentynkowy. Wynik jest jeden – każdy z uczniów jest zwycięzcą. Uczniowie mogli wziąć też udział w mini karaoke.

Uczestnicy feryjnych zajęć chętnie korzystali z zaproponowanych form aktywności. Wszystkim dopisywał dobry humor i nie opuszczał ich ani na moment. Czas spędzony wspólnie z rówieśnikami podczas ferii pozostanie na długo w pamięci dzieci.

Opiekunami podczas wyjść i wyjazdu byli: Pan Jakub Zemlak, Pani Sandra Iwańska i Pani Paulina Iwańska oraz Pani Aneta Wąsik.

Sandra Iwańska

Skip to content