Dzień Matematyki w przedszkolu

12 marca 2018 roku obchodzony jest Dzień Matematyki. Inicjatorem świętowania tego dnia jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve.

W naszym przedszkolu podobnie jak w ubiegłym roku świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień. Przedszkolaki brały udział w wielu zabawach i grach matematycznych, które były dostosowane do ich wieku. Katolickie Publiczne Przedszkole „Pod Aniołem Stróżem” łączy tradycyjne metody nauczania z nowoczesnymi dlatego nasi przedszkolacy, konstruowali i programowali roboty wykorzystując do tego klocki LEGO. Dzięki tablicom interaktywnym nasze maluchy uczestniczyły w multimedialnych zajęciach matematycznych. Ponadto tego dnia przedszkolaki m. in. liczyły, mierzyły, ważyły, rozpoznawały figury geometryczne i tworzyły z nich oryginalne obrazy, tworzyły zbiory, grały w domino oraz gry planszowe.

Ewelina Rutkowska

Skip to content