Uczennica Długosza laureatką z konkursu kuratoryjnego z biologii

W etapie wojewódzkim Konkursu Przedmiotowego z Biologii, który odbył się w piątek 9 marca w Toruniu, jako  reprezentantka naszej szkoły uczestniczyła uczennica klasy IIa  Alicja Zaborowska. Była jedną z trójki uczniów reprezentujących miasto Włocławek. Podczas ostatniego etapu konkursu  zmagała się z bardzo zróżnicowanym i niełatwym testem, w którym znajdowały się nie tylko pytania zamknięte, ale również krótszej i dłuższej odpowiedzi. Wielotygodniowa praca zakończyła się wielkim sukcesem. Swoje pasje naukowe zwieńczyła tytułem laureata.  Znalazła się ona w gronie 21 laureatów w tym konkursie z województwa kujawsko – pomorskiego, jako jedyna z miasta Włocławek.

Serdecznie gratulujemy Alicji, niech jej sukces będzie inspiracją i motywacją dla innych uczniów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania biologiczne.

Marta Pankiewicz

Skip to content