Piąte spotkanie Ligi Starożytniczej

W sobotę 17 marca grupa uczniów naszej szkoły udała się na Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie odbyło się kolejne spotkanie Ligi Starożytniczej. Dr hab. Katarzyna Marciniak podjęła temat “Minotaury są wśród nas, czyli recepcja mitów w kulturze współczesnej”. Podczas wykładu pani profesor przywoływała nawiązania do obyczajów starożytnych we współczesnym świecie. Wskazywała obecność mitycznych patronów w nazwach codziennych, takich jak np. wulkanizacja. Nawiązywała do greckich mitów i bohaterów w popularnych książkach, filmach i serialach tj. “Igrzyskach śmierci”, “Percym Jacksonie”, “Herkulesie” oraz “Mapetach” Jima Hensona. Po zakończeniu wykładu cała grupa udała się na spacer po toruńskiej Starówce. Wróciliśmy do domu zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę.

Magdalena Hoffmann, IIIc gimnazjum

Skip to content