,,Wielkanocna palma” – rodzinne warsztaty w przedszkolu.

22 marca w Katolickim Publicznym Przedszkolu “Pod Aniołem Stróżem” odbyły się twórcze warsztaty wielkanocne. Z przyniesionych bazi, forsycji, gałązek bukszpanu, bibułkowych kwiatów i wstążek dzieci wraz z rodzicami wykonały piękne i okazałe palmy. Przedszkolaki w skupieniu przyglądały się pracy rodziców, ale i same chętnie włączały się w dekorowanie gałązek. Celem warsztatów było nie tylko wspólne, miłe spędzenie czasu ale przede wszystkim przybliżenie dzieciom tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi i zgłębienie ich symboliki. Dzieci wiedzą już, że palma wielkanocna jest symbolem odradzającego się życia, pokoju, czci,  oraz tego co wzniosłe i szlachetne. Święcimy ją w Niedzielę Palmową, na pamiątkę triumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, a poświęconą palemką ozdabiamy swoje mieszkanie, aby zapewnić wszystkim domownikom Boże błogosławieństwo.

Wykonane na dzisiejszych warsztatach palmy można podziwiać na zamieszczonych poniżej zdjęciach.

Marta Antczak

 

Skip to content