Aleksandra Babis z kl. 6a SP wyróżniona w X Ogólnopolskim Konkursie Rzeźbiarskim im. Stanisława Zagajewskiego

W dniu 04.04.2016 roku uczniowie ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku  wzięli  udział w podsumowaniu X Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego.

Konkurs  posiadał walory edukacyjne, miał na  celu  propagowanie wśród dzieci i młodzieży rzeźby jako dziedziny sztuki, rozwijał wyobraźnię przestrzenną oraz  dawał możliwość wymiany doświadczeń między uczestnikami konkursu. Był jak zawsze okazją do wspomnienia i upamiętnienia nieprzeciętnego artysty nurtu art brut Stanisława Zagajewskiego, który mieszkał i tworzył we Włocławku. Artysta w jednym z filmów  mówił:  „Talent to rzecz wielka, a Pan Bóg nie wybiera człowieka wysokiego albo wykształconego, albo elegancko ubranego i bogatego. Bóg patrzy się, daje mu talent od małego i później zależy od niego, jak będzie tworzył, jak będzie pracował.”

W konkursie brało udział ponad stu uczestników z całej Polski.

Z radością informujemy, że Aleksandra Babis uczennica klasy 6a Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza otrzymała wyróżnienie. Komisja konkursowa zakwalifikowała do jubileuszowej wystawy pokonkursowej prace następujących uczniów:

Kategoria szkoła podstawowa:

  • Konrad Felińczak kl. 4a
  • Marta Skupniewicz kl. 4a
  • Aleksander Kwiatkowski kl. 4b
  • Adam Babis kl. 6a
  • Zofia Kwiatkowska kl. 6a
  • Marta Bychowska kl. 6a
  • Tomasz Wojciechowski kl. 6a

Kategoria liceum:

  • Wioletta Glonek kl. IIB
  • Karolina Ostrowska kl. IIIA

Gratulujemy wykonania  oryginalnych , niepowtarzalnych dzieł sztuki!!!

Nauczycielem przygotowującym uczniów do konkursu była p. Bożena Sobierajska.

Bożena Sobierajska

Skip to content