Długosz na Targach Szkół

5 kwietnia po raz kolejny odbyły się Włocławskie Targi Szkół, Pracy i Rzemiosła. Jak co roku, i tym razem swoje stoisko w Hali Mistrzów przygotował Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas IA, I B  i IC liceum pod opieką pana Macieja Ziółkowskiego.

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i tym razem zainteresowanie naszą szkołą było duże i nasi uczniowie musieli odpowiadać na szereg pytań związanych z ofertą edukacyjną Długosza. Najczęściej zadawane  przez gimnazjalistów pytania dotyczyły poziomu nauczania, możliwości wyboru przedmiotów realizowanych w zakresie rozszerzonym, nauczanych języków obcych oraz atmosfery panującej w naszej szkole.  Dużym powodzeniem cieszył się folder z podstawowymi informacjami o ZSK, którego – notabene – nie starczyło dla wszystkich zainteresowanych.

Z racji uczestnictwa w targach  uczniów z wielu szkół podstawowych i gimnazjalnych z Włocławka i okolic, mamy nadzieję, że taka promocja naszej szkoły zaowocuje dużą frekwencją podczas Drzwi Otwartych, a później przełoży się na znakomity nabór do naszego liceum.

Jako osoba odpowiedzialna za udział Zespołu Szkół Katolickich w tym corocznym wydarzeniu, chciałbym serdecznie podziękować moim pomocnikom: Martynie Blaśkiewicz, Patrycji Gościńskiej, Sarze Jabłońskiej, Wiktorii Grzelakowskiej, Anieli Walczak oraz Krystianowi Marciniakowi, jak również panu Krzysztofowi Jabłońskiemu i wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc przy organizacji tego przedsięwzięcia.

Maciej Ziółkowski

Skip to content