Msza Święta pierwszopiątkowa dla najmłodszych

„Nie ma Go tu! Zmartwychwstał, jak zapowiedział”(Mt 28,6).

Obecnie w Kościele katolickim przeżywamy Oktawę Wielkanocną. Każdego dnia od Niedzieli Wielkanocnej do niedzieli Miłosierdzia Bożego trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. W tym właśnie okresie, dnia 6 kwietnia, starsze dzieci z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” oraz uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej pod opieką wychowawców oraz Pani Wicedyrektor Pauliny Kłonowskiej przeżywali Mszę Św. pierwszopiątkową.

Celem każdego pierwszopiątkowego spotkania w kaplicy u sióstr ze Zgromadzenia Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi,  jest czynne włączanie się dzieci w Liturgię Mszy św. sprawowaną przez ks. Marcina Lewandowskiego. Kapłan, podczas homilii, wyjaśniał dzieciom rolę jaką mieli do wypełnienia uczniowie Jezusa, którzy byli świadkami Jego cudów, m.in. cudu dokonanego przy połowie ryb.

Msza Św. została ubogacona w oprawę muzyczną, w którą angażuje się siostra Anna. Poprzez śpiew z gestykulacją, dzieci chętniej włączają się w Liturgię Mszy Świętej.

 

Anna Szczerbiak

Skip to content