15. rocznica święceń biskupich i ingresu do katedry włocławskiej Księdza Biskupa Wiesława Meringa

W sobotę 7 kwietnia bieżącego roku, we włocławskiej katedrze pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny świętowano 15. rocznicę ingresu do diecezji ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa. Z tej okazji o godz. 10:00 w Muzeum Diecezjalnym odbył się okolicznościowy koncert pieśni religijno-patriotycznych w wykonaniu rodziny Kaczmarków przy akompaniamencie fortepianowym prof. Bogny Dulińskiej. O godzinie 11:00 uroczystej liturgii w katedrze przewodniczył sam jubilat, a homilię wygłosił ks. bp Andrzej Suski z Torunia.

Po Eucharystii przyszedł czas na życzenia. W imieniu całej społeczności ZSK im. ks. Jana Długosza życzenia złożył ks. dyrektor Jacek Kędzierski, wraz z delegacjami z poszczególnych oddziałów szkolnych i ich reprezentantami oraz kadrą kierowniczą.

Księdzu Biskupowi życzymy obfitości łask Bożych na każdy dzień życia.

Ks. Marcin Lewandowski

Skip to content