Wycieczka do Torunia.

Dnia 16.04.2018 klasy 1b i 3b szkoły podstawowej wyjechały na wycieczkę do Torunia.

Zwiedzanie zaczęliśmy w Centrum Chemii w Małej Skali, gdzie dzieci miały możliwość obejrzeć produkcję mydła od podstaw.

Za pomocą doświadczeń, które uczniowie dokonywali pod okiem ekspertów, dzieci nauczyły się z czego się składa mydło i dlaczego posiada swoje właściwości. Na pamiątkę każdy zabrał własnoręcznie wykonane pachnące mydełko w kształcie serca.

Następnie udaliśmy się do Żywego Muzeum Piernika. Tam dzieci przeniosły się  do średniowiecza, w którym – pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Babki Korzennej – poznają wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowały ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały.

Każdy zabrał na pamiątkę własnego pierniczka.

Podziwiając piękno starego miasta, dotarliśmy do ostatniego punktu wycieczki, jakim była Manufaktura cukierków.Tam dzieci mogły nacieszyć oczy pokazem produkcji cukierków oraz skosztować i zakupić słodkości we wszystkich kolorach tęczy.

Małgorzata Pierścińska

Skip to content