Część trzecia egzaminu gimnazjalnego – języki obce nowożytne

W ostatnim dniu egzaminu uczniowie wykazywali się stopniem znajomości języków obcych. W naszej szkole ogromna większość uczniów zdawała egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym (114 osób), bo tego właśnie języka uczyli się jako obowiązkowego w szkole podstawowej, a potem kontynuowali jego naukę w gimnazjum.  Byli jednak tacy, którzy wybrali język niemiecki albo hiszpański. Tego ostatniego zaczęli uczyć się w gimnazjum, więc obowiązywał egzamin wyłącznie na poziomie podstawowym. Stuprocentowy wynik egzaminu z języka niemieckiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym już  dziś uzyskał Julian Jędrzejczak z klasy III a- dwukrotny laureat konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego, który, w związku z tym, cieszył się dziś słonecznym, kwietniowym dniem wolnym.

Egzamin z języków obcych jest bardzo stresujący nie tylko dla zdających uczniów, także komisje nadzorujące muszą zadbać o to, by płyta z nagranymi zadaniami została odtworzona bez zakłóceń.

Czas egzaminów minął. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki, które zostaną udostępnione 15 czerwca o godz. 10.00.

Drodzy Trzecioklasiści życzę Wam wspaniałych wyników egzaminu, a na weekend, dobrego wypoczynku.

Sławomira Lewandowska

Skip to content