Antologia „Piszmy” z opowiadaniem naszej uczennicy

Julia Perlikowska– nasza finalistka Olimpiady Litratury i Języka Polskiego – to nie tylko miłośniczka literatury, ale także jej twórczyni. Julka wzięła udział w trwających przez kilka miesięcy, a odbywających się w sesjach weekendowych, warsztatach pisarskich organizowanych przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku. Prowadził je p. Daniel Odija – znany autor książek i scenariuszy filmowych oraz słuchowisk radiowych. Właśnie ukazała się antologia tekstów, które są efektem uczestniczenia w zajęciach. Daniel Odija tak ją zaprezentował: “Antologia, którą będziecie mieli okazję przeczytać, to efekt kilkumiesięcznych warsztatów literackich, jakie  miałem zaszczyt prowadzić w Bibliotece pod Żółwiem. Jestem przekonany, że tej atmosfery, ludzi i miejsca nie zatrze w mojej pamięci bezduszny upływ czasu. Zostaną we mnie na zawsze”.

W zbiorze znalazły się opowiadania trzynaściorga uczestników warsztatów, a wśród nich praca Julii: „Tylko nikomu o tym nie mów — teza o umieraniu, samotności i podłości”. Antologia jest dostępna w formie e-booka na stronie: http://www.wbpg.org.pl/tresc/piszmy-antologia

Gratuluję Julce kolejnego sukcesu! Dziś kończy szkołę,a ja mogę jedynie powtórzyć za pisarzem:  Chwile, w których dane mi było być z Tobą, „zostaną we mnie na zawsze”.

A. Szumińska

Skip to content