Warsztaty w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku

Dnia 16 maja, dzieci z grupy „Biedronek” kolejny raz udały się na warsztaty do teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić miejsca budynku teatru, które nie są dostępne dla widzów.

Warsztaty dotyczyły teatru lalek. Dzieci miały okazję poznać rodzaje lalek wykorzystywanych w sztukach teatralnych, a także mogły spróbować poruszać się lalkami teatralnymi. W taki sposób dzieci doświadczyły gry aktorskiej lalkarza. Prowadząca warsztaty lalek, p. Katarzyna Misiak, pokazała „Biedronkom” w jaki sposób można wykorzystać przybory kuchenne do gry w teatrze lalek. Dzieci w małych grupach wykonywały lalki z różnych akcesoriów kuchennych, po czym miały możliwość stać się prawdziwymi aktorami-lalkarzami w spektaklu „Jaś i Małgosia”.

Uczestnictwo w warsztatach teatralnych uwrażliwia dzieci na piękno sztuki teatralnej, gry aktorskiej oraz pomaga w wyrażaniu uczuć i emocji. Zajęcia te w sposób szczególny rozwijają kreatywność przedszkolaków, ponieważ w wielu zabawach i ćwiczeniach to dzieci stają się pomysłodawcami.

„Biedronki” bardzo lubią takie warsztaty i nie mogą doczekać się kolejnych zajęć prowadzonych przez prawdziwych aktorów z teatru.

Anna Szczerbiak

Skip to content