„Po maturze chodziliśmy na kremówki…” Uczciliśmy 98. rocznicę urodzin Jana Pawła II

Co prawda, matury jeszcze trwają, ale dziś już po raz kolejny w naszej szkole mieliśmy okazję posmakować prawdziwych wadowickich kremówek. Swoją sławę zdobyły one słynną już dziś wypowiedzią papieża Jana Pawła II, kiedy odwiedzał rodzinne miasto. Po takiej rekomendacji nie pozostało nam nic innego, jak tylko zamówić ich pokaźną ilość, aby każdy mógł skosztować i docenić smak papieskiej kremówki. Degustacja rozpoczęła się po przerwie o 9:35, jednak na niej miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie. Cała społeczność Długosza zebrała się, aby uczcić 98. rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Oprócz jego ulubionych kremówek, towarzyszyła nam dziś także jego ulubiona piosenka – “Barka”. Wraz z akompaniamentem pana Krzysztofa Jabłońskiego na ustach wszystkich pojawiły się słowa pieśni oazowej, o której sam papież mówił tak:

“Chciałem powiedzieć na zakończenie, że właśnie ta oazowa pieśń prowadziła mnie z Ojczyzny przed 23 laty. Miałem ją w uszach, kiedy słyszałem wyrok konklawe, i z nią, z tą oazową pieśnią nie rozstawałem się przez te wszystkie lata. Była jakimś ukrytym tchnieniem Ojczyzny, była też przewodniczką na różnych drogach Kościoła i ona przyprowadzała mnie wielokrotnie tu – na krakowskie Błonia, pod Kopiec Kościuszki. Dziękuję ci, pieśni oazowa.”

Dziękujemy księdzu Dyrektorowi za wprowadzające słowo w całość świętowania i możliwość zorganizowania całego przedsięwzięcia, Radzie Rodziców za kremówki oraz samorządowi szkoły podstawowej 4 -7 wraz z Panią Bożena Sobierajską.

ks. Marcin Lewandowski

Duży Długosz

Mały Długosz

Skip to content