Boże Ciało 2018

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku, wraz ze swoimi rodzinami uczestniczyli w Mszy Świętej sprawowanej we włocławskiej bazylice katedralnej. Przewodniczył jej kardynał Raymond Leo Burke. Doniosłość tego wydarzenia w słowach powitania podkreślił ksiądz biskup Wiesław Alojzy Mering.

Kard. Burke w homilii zwrócił szczególną uwagę na miłość, której źródłem i pełnią jest Jezus Chrystus. W swoich rozważaniach kilkakrotnie odwoływał się do encykliki papieża Benedykta XVI, „Deus caritas est”, a na zakończenie przytoczył zaczerpniętą z niej przepiękną modlitwę do Matki Bożej: „Święta Maryjo, Matko Boża, Ty wydałaś na świat prawdziwe światło, Jezusa, Twojego Syna – Bożego Syna. Na wezwanie Boga oddałaś się cała i tak stałaś się źródłem dobroci, które z Niego wytryska. Pokaż nam Jezusa. Prowadź nas ku Niemu. Naucz nas, jak Go poznawać i kochać, abyśmy my również mogli stać się zdolni do prawdziwej miłości i być źródłami wody żywej w spragnionym świecie”.

Po zakończeniu uroczystej Mszy Świętej odbyła się procesja eucharystyczna ulicami Włocławka. Była ona okazją z jednej strony do poblicznego przyznania się do Chrystusa, a z drugiej – do wyrażenia wdzięczności za Bożą obecność w świecie.

Warto dodać, źe wielu długoszaków spotkało się na wieczornym koncercie „Uwielbienie”, który od lat przepięknie wpisuje się w uroczystość Bożego Ciała.

A. Sz.

Skip to content