Motylki z wizytą u Strażaków

5 czerwca sześciolatki  z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” wybrały się z wizytą do strażaków i odwiedziły  Komendę Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku.

Celem wycieczki było poznanie specyfiki pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.

Motylki bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie  opowiadały o swoich zdarzeniach oraz mówiły w jakich sytuacjach może powstać pożar.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim pracownikom Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku za współpracę, cierpliwość i ogromne zaangażowanie podczas wizyty dzieci w Państwa placówce. Życzymy wszystkim strażakom zdrowia, sił i odwagi w gaszeniu pożarów –  oby było ich jak najmniej.

Paulina Makowska

Skip to content