Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego ,,Brzoza” koło Torunia

5.06.2018r. uczniowie klasy 4b wraz z wychowawczynią p.Mileną Kujawą i opiekunem p.Pauliną Iwańską wybrali się do gospodarstwa agroturystycznego ,,Brzoza” pod Toruniem, aby połączyć przyjemne z pożytecznym…, czyli ważny element edukacji ekologicznej ze wspólnym spędzeniem czasu wolnego na łonie natury.

Jedną z pierwszych atrakcji był długo wyczekiwany przejazd pociągiem, bowiem dla większości naszych podopiecznych była to pierwsza taka podróż, którą na pewno jeszcze nie raz powtórzymy.

Po dotarciu na miejsce nie mogliśmy wyjść z podziwu, gdyż środek wyposażony był w mnóstwo atrakcji między innymi w rowery bmx, traktorki z przyczepami, samochody, gokarty, quady, zjeżdżalnię dmuchaną,piłkarzyki. Poza tym do dyspozycji dzieci były przejażdżki kucykami, wędkowanie na zarybionym stawie, strzelnica pneumatyczna, karmienie zwierząt. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Po kilkugodzinnej zabawie organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i chleba. Po posiłku z napełnionymi brzuchami leżeliśmy i odpoczywaliśmy na hamakach.

Zwieńczeniem całej wycieczki był przejazd zaprzęgiem konnym, podczas którego zwiedzaliśmy okoliczne tereny.

Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy… Wszyscy wróciliśmy do domu brudni, zmęczeni, ale jakże zadowoleni.

Milena Kujawa i Paulina Iwańska