Spływ na Skrwie z udziałem nauczycieli i uczniów Długosza

Wykorzystując dni wolne związane z ,,Podwórkiem NIVEA”, wyruszyliśmy 5 czerwca (wtorek) na kolejny już spływ kajakowy, tym razem naszym celem była rzeka Skrwa, odcinek Parzeń – Osada Młynarza.

Skrwa będąca dopływem Wisły jest rzeką dziką i piękną, nizinną i górską zarazem. Idealną do spływów kajakowych, choć nie do końca odkrytą. Meandrującą po wspaniałych terenach Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego, który sam dostarcza niesamowitych wrażeń. Zresztą niektórzy z naszej grupy doświadczyli tego, widząc płynące bobry czy też pragnące ukoić swoje pragnienie u brzegu rzeki sarny.

Oczywiście nie odkrywamy Ameryki informacją o Skrwie, ale co innego wiedzieć, a co innego widzieć i przeżyć. Dlatego ekipa uczniów i nauczycieli Długosza postanowiła sama przepłynąć wyznaczony odcinek rzeki w kajakach. Wśród opiekunów byli ks. Marcin Lewandowski, p. Joanna Karwowska i p. Grzegorz Matusiak, a uczniów reprezentowali przedstawiciele klas II i III LO, gimnazjaliści z klasy IIIb oraz dzieciaki z kl. 7a SP!!! Trzeba przyznać, że poznaliśmy smak niezwykłej przygody. Startowaliśmy z pozycji kogoś, kto na spływ wybrał się pierwszy raz i namawiamy kolejnych – koniecznie spróbujcie, zasmakujcie!

ks. Marcin Lewandowski

Skip to content