Wizyta przedszkolaków w Saniko

Dnia 5 czerwca dzieci z grupy „Biedronki” odwiedziły Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Saniko” we Włocławku. Celem tego spotkania było przybliżenie przedszkolakom pracy wykonywanej w tym przedsiębiorstwie.

„Biedronki” przypomniały sobie, w jaki sposób należy segregować śmieci,  a także zapoznały się ze związanymi z tym zmianami ustanowionymi przez Ministerstwo, m.in. kolorem niektórych koszy na śmieci, czy kwestią wrzucania konkretnego odpadu do kosza innego niż dotychczas.

Dzieci miały również możliwość obejrzenia pojazdów przeznaczonych do wywozu odpadów. Dzięki pani Iwony (mamy Zosi z grupy „Biedronek”) dzieci poznały, także inne usługi oferowane przez Saniko, m.in. oglądały pojazdy służące do czyszczenia dróg w okresie zimowym oraz letnim. Na koniec przedszkolaki otrzymały w prezencie książeczki z zadaniami związanymi z segregowaniem śmieci.

Dzisiejsze spotkanie było dla dzieci bardzo ciekawym doświadczeniem, ponieważ miały możliwości dokładniejszego wglądu w pracę ludzi, którzy zajmują się segregacją odpadów.

Anna Szczerbiak

Skip to content