Klasa II C liceum integrowała się w czasie Dni Nivea

Trzy Dni Nivea, od poniedziałku 4 czerwca do środy 6 czerwca, upłynęły uczniom i wychowawcy klasy II C liceum na wzajemnej integracji. Każdego dnia frekwencja była bardzo wysoka, a program zajęć prezentował się atrakcyjnie. W trakcie wszystkich imprez integracyjnych, obok wychowawcy – pana Konrada Trokowskiego, drugim opiekunem była pani Joanna Kinasiewicz.

W poniedziałek, 4 czerwca, odbyła się edukacyjno-rozrywkowa wycieczka do Torunia. Skorzystaliśmy z pociągów Przewozów Regionalnych oraz komunikacji autobusowej i tramwajowej miasta Toruń. Odbyliśmy wspólny spacer piękną Starówką i Bulwarem Filadelfijskim z obowiązkowym przystankiem na lody u Lenkiewicza. Uczestniczyliśmy w ciekawym pokazie edukacyjnym w Żywym Muzeum Piernika, a także weszliśmy na wieżę toruńskiego ratusza. Po obiedzie zwiedziliśmy liczne gotyckie kościoły z katedrą śś. Janów i domem zakonnym jezuitów na czele.

Wtorek, 5 czerwca,  spędziliśmy na ognisku i pikniku nad jeziorem Łuba. Położone jest ono w dość charakterystycznym miejscu, ale za pierwszym razem bardzo trudno tam trafić. Na miejsce docieraliśmy grupami w ciągu prawie godziny. Najwięcej z nas wybrało dłuższą, ale bezpieczną drogę przez las, choć niestety okraszoną licznymi zmianami kierunku marszu. Niektórzy poszli poboczem drogi prowadzącej do Brześcia Kujawskiego, ale wracali już trasą leśną. Osoby pełnoletnie przyjechały natomiast samochodami, a wychowawca – rowerem. Piknik rozpoczęliśmy od rozpalenia ognia i pieczenia kiełbasek, ziemniaków i chleba, co nie potrwało długo ze względu na brak odpowiedniego drewna. Następnie przyszedł czas na długie rozmowy na ważne i interesujące, a także te mniej istotne tematy. Dwie uczestniczki zdecydowały się nawet na kąpiel w jeziorze oczywiście w miejscu do tego przeznaczonym.

W środę, 6 czerwca, spotkaliśmy się w budynku naszej szkoły przy ul. Łęgskiej i wspólnie obejrzeliśmy film „Katyń – ostatni świadek” oraz dwie produkcje o tematyce patriotycznej. Po projekcjach, jedząc pizzę, prowadziliśmy ożywione dyskusje dotyczące kwestii niepodległości państwa polskiego w 100-lecie jej odzyskania oraz inne ważne społecznie tematy.

Konrad Trokowski

Skip to content