Z Kujaw na Pomorze

4 czerwca klasa IIA LO, pod opieką pani Angeliki Szumińskiej i pana Dariusza Goldewicza, wybrała się na wycieczkę do Trójmiasta. Z samego rana wyruszyliśmy pociągiem do Sopotu, gdzie spędziliśmy 3 dni.

Pierwszy dzień naszej wyprawy przeznaczyliśmy na odpoczynek na plaży i kąpiel w Zatoce Gdańskiej. Spacerowaliśmy także „Monciakiem” , gdzie udało nam się obejrzeć mecz Anwilu, który zakończył się zwycięstwem naszej drużyny.

Drugiego dnia pojechaliśmy do Gdańska. Po zakupach i obiedzie w galerii handlowej, udaliśmy się na arenę Laser Wars, gdzie uczestniczyliśmy w rozgrywce laserowego paintballa. Gra, na czteropiętrowej arenie, stanowiła dla nas ogromne wyzwanie, ale każdy, pomimo zmęczenia, wyszedł zadowolony. Następnie spacerowaliśmy Długim Targiem w Gdańsku, a chętni mogli podziwiać panoramę miasta, dzięki przejazdowi diabelskim młynem. Po powrocie do Sopotu część grupy udała się do aquaparku, gdzie największą popularnością cieszyła się „rwąca rzeka”.

Ostatniego dnia wybraliśmy się na spacer brzegiem zatoki i na sopockie molo. Mieliśmy też możliwość zrobienia ostatnich zakupów na „Monciaku”. Następnie udaliśmy się w drogę powrotną do Włocławka.

Wyjazd ten był świetną okazją do odpoczynku od szkolnej rzeczywistości i stworzenia nowych wspomnień.

Paulina Jakubczyk (II A)

Skip to content