Wycieczka klasy 5b do Grodźca

W dniach 5 – 7 czerwca 2018r. klasa 5b szkoły podstawowej , pod opieką pani Moniki Bińczarskiej i pani Sandry Iwańskiej, wybrała się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Leśnej nadleśnictwa Grodziec. Uczniowie zwiedzili Piastowski Gród na Zawodziu, przeżywając archeologiczną podroż w czasie. Wysłuchali opowieści o czasach średniowiecza urozmaicone zadaniami wymagającymi aktywności ruchowej takiej jak: przeciąganie liny, strzelanie z łuku, potyczki między rycerzami. Uczestnicy wyprawy zwiedzali Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie, Muzeum Leśnictwa, zagrodę pokazową żubrów, zamek księżnej Anny Czartoryskiej. Dwukrotnie pojechali na wycieczkę rowerową po okolicy oraz wypoczęli w basenach w Uniejowie. Uczestnicy wycieczki oprócz atrakcji umożliwiających poszerzenie wiedzy teoretycznie, także mieli spotkanie z lokalnym garncarzem, w pracowni którego każdy uczeń stworzył swoje naczynie ceramiczne.

Po trzech dniach świetnej zabawy powróciliśmy pełni energii do pracy w ostatnich dniach nauki w szkole.

Monika Bińczarska

Skip to content