Piknik rodzinny w przedszkolu

Dnia 9 czerwca od godziny 10.00 przeżywaliśmy na terenie naszego przedszkola II Piknik Rodzinny.  Dzieci wraz ze swoimi rodzicami, rodzeństwem a także dziadkami licznie przybyli, aby spędzić ze sobą czas w miły, aktywny i kreatywny sposób. Uroczystość rozpoczęła się występami przedszkolaków, którzy zaśpiewali zgromadzonym rodzinom piosenki z życzeniami dla wszystkich mam i tatusiów. Dzieci po występie wręczyły im drobne prezenty w postaci mydełek samodzielnie wykonanych wcześniej w przedszkolu.

Następnie na wszystkich uczestników pikniku czekało mnóstwo atrakcji. Mieliśmy przyjemność gościć wodzireja – pana Michała Piekarskiego z Konina, który uatrakcyjniał wszystkim rodzinne spotkanie w sposób bardzo ciekawy, a przede wszystkim chrześcijański, często uwzględniając Pana Boga w prowadzonych tańcach czy zabawach. Prowadzone były liczne konkursy z nagrodami, zabawy i tańce dla rodzin m.in. Belgijka czy Ojcze prowadź mnie. Najmłodsi mieli również możliwość malowania farbami i kredą. Nie mogło również zabraknąć malowania buziek, skręcania balonów, wielkich baniek mydlanych oraz wykonywania wspólnych rodzinnych zdjęć. Podczas całego spotkania można było skosztować pysznych ciast, różnych słodkości oraz kiełbasek z grilla.

Wizyta panów policjantów i prezentacja ich pojazdów uświetniła rodzinny piknik. Odwiedził nas również klaun, a także bohaterowie z bajek, tacy jak: Minionek, Królewna Śnieżka oraz Myszka Miki.

Mamy nadzieję, że zorganizowany piknik rodzinny przyczynił się do przyjemnego spędzenia wolnego czasu, a przede wszystkim wzmocnienia więzi rodzinnych. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania tej pięknej rodzinnej uroczystości.

 

Anna Szczerbiak

Skip to content