Pielgrzymka do Świnic Warckich

Dnia 12 czerwca odbyła się tradycyjna Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Świnic Warckich. W wyjeździe wzięli udział uczniowie z małego długosza. Pierwszym punktem, który odwiedziliśmy, był dom rodzinny św. Faustyny Kowalskiej w Głogowcu. Z tego miejsca wyruszyliśmy procesją z relikwiami świętej, do kościoła w Świnicach Warckich.

Nasi dzielni uczniowie pokonali, bez problemu, tę odległość.

Na placu przed kościołem parafialnym dzieci śpiewały i tańczyły na chwałę Boga.
Nie było to łatwe zadanie, ponieważ słońce mocno przygrzewało. Zabawę animował
ks. prałat Michał Krygier – proboszcz Katedry Włocławskiej. Muzycznie spotkanie ubogacał zespól „Jordan” ze Zduńskiej Woli.

W samo południe dzieci komunijne wraz z opiekunami uczestniczyły we Mszy Świętej, której przewodniczył ks. bp Stanisław Gębicki. Homilie wygłosił ks. Adam Kłonowski duszpasterz z Katedry. Podkreślał, że każde dziecko powinno być solą ziemi, aby ratować dusze i światłem świata, aby prowadzić do Jezusa.

Po Eucharystii zmęczone dzieci miały czas wolny na zjedzenie kanapek, kupienie pamiątek
i odpoczynek w cieniu pięknych, starych drzew.

Ostatnim punktem spotkania była Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

Przed wspólną modlitwą dzieci odmawiały indywidualnie pacierz w nowej świątyni, ponieważ stary kościół był remontowany.

Dzieci zmęczone, ale zadowolone wróciły do Włocławka. Jeszcze długo będą wspominać tę radosną i duchową pielgrzymkę.

s. Anna Bursiewicz

Skip to content