Wycieczka przedszkolaków do Solca Kujawskiego

13.06.2018r dzieci  z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” udały  się na kolejną wycieczkę, tym razem w celu poznania niezwykłego świata dinozaurów do JuraParku w Solcu Kujawskim.

To przepiękne miejsce, usytuowane w centrum lasu sosnowego, zapewniające moc atrakcji. Pierwszą z nich był spacer ścieżką dydaktyczną przez erę mezozoiczną, podczas której przedszkolaki  podziwiały rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów wykonanych z niezwykłą dbałością o szczegóły oraz oczywiście modele dinozaurów, których jest około 100.

Następnie dzieci wraz z nauczycielami odwiedziły  Muzeum Ziemi, które jako jedyne w Polsce posiada największą kolekcję skamieniałości.  Kolejną atrakcją był krótki seans o dinozaurach w Kinie Emocji Cinema 5D, który pobudził wszystkie zmysły i rozbudził prawdziwe emocje wśród dzieci.

W międzyczasie przedszkolaki korzystały ze zjeżdżalni, dmuchańców, huśtawek, karuzeli  na wspaniałym i ogromnym placu zabaw.

Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy… Wszyscy wrócili do domu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Paulina Makowska

Skip to content