Wakacji nadszedł czas… Zakończenie roku szkolnego w klasach 4-7 SP

​Na ten dzień czekali z pewnością wszyscy uczniowie. 22 czerwca o godzinie 8.30 do sali gimnastycznej przybyli uczniowie klas 4-7 wraz z rodzicami, nauczyciele i dyrekcja Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza, by uroczyście zakończyć rok szkolny 2017/2018. Rozpoczęły się wakacje! Za nami klasówki, godziny spędzone nad podręcznikami, starania o bardzo dobre oceny. Możemy już odetchnąć i cieszyć się z dobrze wykonanych zadań. A powodów do radości mamy z pewnością wiele. Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich – ks. dr Jacek Kędzierski wraz panią wicedyrektor mgr Sławomirą Lewandowską i wychowawcami wręczyli 91 uczniom z klas 4-7 świadectwa z wyróżnieniem, czyli tylu właśnie uczniów uzyskało średnią ocen 4,75 i więcej. Natomiast wszyscy uczniowie z tychże klas wypracowali średnią 4,57. Ponadto warto także wspomnieć, że 82 osoby zachowywały się wzorowo. Imponująca jest również frekwencja – 92,92%. ​Rzeczywiście młodsi długoszacy świetnie poradzili sobie w zupełnie nowej dla nich, szkolnej rzeczywistości. Był to przecież rok zmian, zwłaszcza dla uczniów klas czwartych i siódmych. Ks. dyrektor Jacek Kędzierski w swoim wystąpieniu pochwalił sukcesy długoszaków, docenił ich zapał i trud w całorocznym podejmowaniu wyzwań. Słowa uznania skierowane były również do rodziców i nauczycieli, którzy motywowali dzieci, zawsze byli obok nich. Podążaliśmy przecież razem – tą samą drogą – recytował jeden z uczniów: “szliśmy pewnie jak tancerz i chwiejnie jak ślepiec” – bo wiele razy byliśmy przekonani o słuszności swoich wyborów, mieliśmy jednak i wątpliwości, a nawet obawy. Ale dziś „stoimy na drugim brzegu”. I tak jak usłyszeliśmy podczas części artystycznej, którą przygotowali uczniowie z klasy II a gimnazjum pod opieką p. mgr Lidii Wiśniewskiej: „Lecz nam ni w ciszy, ni przed burzą kryć się. /Tam, gdzie pragnienie nam cel wytyczy/ zdobyć dla siebie jakieś nowe piękno”. Długoszacy zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, w którym nie zabrakło wzruszających wierszy, przepięknie zagranych i zaśpiewanych utworów muzycznych, m. in. Marka Grechuty czy Johna Lennona. Oczywiście oprócz tekstów refleksyjnych były i żarty. Poznaliśmy przepis na udane wakacje, bawiliśmy się podczas wesołych skeczy na temat szkoły, nauczycieli, uczniów i ich szalonych pomysłów dotyczących reformy systemu edukacji. Miłym akcentem była ostatnia piosenka dedykowana Tatusiom z okazji ich święta.
​Po otrzymaniu upragnionych świadectw i części artystycznej wszyscy udali się do katedry na Mszę Świętą, aby razem z uczniami klas starszych podziękować Bogu za miniony już rok szkolny i prosić o błogosławieństwo na czas wakacji.
​Do zobaczenia we wrześniu!
Wioletta Piasecka

Skip to content