Msza Święta kończąca rok szkolny 2017/2018

22 czerwca 2018r. to długo wyczekiwany dzień przez wielu uczniów, zapowiadający zakończenie roku szkolnego i rozpoczęcie wakacji. Tego dnia, dla „Małego Długosza”, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Wydarzenie to poprzedzała Msza Św. z udziałem wszystkich uczniów klas 1-3 Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza oraz dzieci pięcio i sześcioletnich z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” wraz z ich rodzicami.

Liturgia Mszy Św. sprawowana była w intencji szczęśliwych, bezpiecznych wakacji oraz jako dziękczynienie za miniony rok szkolny. Odprawiona została przez ks. Marcina Lewandowskiego w kaplicy u sióstr ze Zgromadzenia Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi. Na początku Eucharystii, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza – ks. dr Jacek Kędzierski, serdecznie podziękował wszystkim za miniony rok oraz życzył udanego wypoczynku pełnego obecności Pana Boga.

W uroczystości tej szczególny udział miały dzieci sześcioletnie, które kończyły w tym roku edukację przedszkolną. Wykonany przez Samuela psalm, przeczytane przez Agatkę czytanie oraz wypowiadane intencje przez najmłodsze dzieci uświetniły Liturgię i dały Jej szczególny charakter.

Następnie wszystkie dzieci z klas 1-3 wraz z rodzicami, udały się na salę gimnastyczną w szkole podstawowej, gdzie odbyło się uroczyste wręczenie świadectw szkolnych przez wychowawców i Panią wicedyrektor Paulinę Kłonowską.

Wszystkim dzieciom, rodzicom, a także wychowawcom życzymy niezapomnianych wakacji spędzonych ciekawie, przyjemnie i zdrowo. Wykorzystajcie dobrze letnie miesiące – uprawiajcie sporty, zwiedzajcie nowe miejsca, znajdźcie również czas na czytanie książek. Pamiętajcie o modlitwie!

Do zobaczenia we wrześniu!

Anna Szczerbiak

Skip to content