“Przez kraje i kontynenty z Długoszem” – dzień drugi

Za nami drugi dzień półkolonii. Tego dnia nasz wesoły autobus, wypełniony ciekawymi świata Młodymi Podróżnikami, zawitał do Azji, by zgłębiać tajemnice Japonii, Chin oraz Indii. Było niezwykle wesoło, kolorowo i orientalnie.

Na zajęciach plastycznych z p. Bożeną Sobierajską uczestnicy niezwykłej podróży wykonywali TSURU. W języku japońskim słowo to oznacza żurawia – symbol szczęścia i długowieczności. Według japońskiej tradycji, jeżeli ktoś pragnie, by spełniło się jego marzenie, by ktoś bliski powrócił do zdrowia, układa w tej intencji tysiąc żurawi, czyli senbazuru. Nie zrobiliśmy co prawda tylu prac, ale i tak zabawa była wyśmienita.

Zabawy taneczne rodem z chińskiego karnawału poprowadziła p. Gabrysia Goszcz. Z p. Anną Taberską i p. Sylwią Pietrzak zgłębialiśmy tajniki japońskiej kaligrafii. Zajęcia taneczne poprowadziła p. Paulina Tokarska. Bardzo aktualne okazały się dziś słowa piosenki Majki Jeżowskiej, której uczyliśmy się z p. Marcinem Woźniakiem: „Mogłam małą być Japonką/Co ubiera się w kimonko/Lub w Pekinie z rodzicami/Ryż zajadać pałeczkami.”. Na zakończenie dnia zabawy na świeżym powietrzu zorganizowali p. Andrzej Gołębieski i p. Małgorzata Bajraszewska.

Kulinarną niespodzianką okazała się japońska zupa. Atrakcją była też wycieczka do kina. Zrelaksowaliśmy się na filmie familijnym – „Wyszczekani”.

Już nie możemy doczekać się kolejnych atrakcji!

Sylwia Pietrzak

Skip to content