“Przez kraje i kontynenty z Długoszem” – dzień szósty i ostatni

Każda podróż to przygoda. Bez wątpienia takim niezwykłym przeżyciem była wędrówka, w którą wyruszyli Mali Podróżnicy, uczestnicy projektu “Przez kraje i kontynenty z Długoszem”. W ciągu zaledwie pięciu dni zwiedzili cztery kontynenty i kilkanaście państw – m.in. Grecję, Hiszpanię, Holandię, Peru, Indie, Kenię , itp. Dzięki podejmowanym aktywnościom – tańcom, piosenkom, pracom plastycznym, warsztatom, wycieczkom i kulinarnym specjałom poznawali kulturę i historię czasem egzotycznych krajów, tak odmiennych od Polski.

Dziś kolorowy autobus dotarł do celu swej podróży, a Młodzi Wędrowcy wzięli udział w niecodziennym sprawdzeniu zdobytej wiedzy i nabytych umiejętności. Podzieleni na 2-4-osobowe drużyny wystartowali w grze “Przez kraje i kontynenty”.

Na kolejnych “przystankach”, których było w sumie dwadzieścia, czekały ich pytania, zadania i sportowe wyzwania: “Na jakim kontynencie leżą Indie?”, “Jak brzmią słowa piosenki Majki Jeżowskiej Kolorowe dzieci?”, “Co łączy Włocławek z gryfem?”, “Co to kipu?”, “Jaką nazwę nosi stolica Hiszpanii?”. Niektóre z zadań były dla graczy zaskoczeniem i musieli mierzyć się z nimi kilka razy, lecz nikt nie zrezygnował i ostatecznie każdy zespół oddał karty startowe potwierdzające wykonanie wszystkich zadań.

Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych – do lat 10 i powyżej 10. roku życia. Najlepsze teamy pokonały cały dystans i wykonały wszystkie zadania w czasie 1h 13 min. oraz 1h 15 min. Równorzędne pierwsze miejsca zostały nagrodzone voucherami na kręgle. Wszyscy uczestnicy półkolonii otrzymali od Organizatorów pamiątkowe dyplomy oraz śniadaniówki. Dodatkową nagrodę dla uczestników gry przyznano w wyniku losowania. Był to także voucher na kręgle.

Półkolonie okazały się atrakcyjną alternatywą dla ich uczestników. Ciekawe zajęcia, warsztaty i wyjścia zwyciężyły z komputerem i telefonem komórkowym. Wielu nie mogło rozstać się dziś z “dużym” Długoszem, kolegami i koleżankami i Organizatorami.

Wobec dużego zainteresowania sierpniowym turnusem dzieci uczestniczących w pierwszej edycji, Organizatorzy obiecali kontynuację niezwykłej podróży do nowych państw i kontynentów. Zapraszamy zatem za kilka tygodni. Będziemy wytyczać nowe szlaki i przeżyjemy kolejną przygodę.

Sylwia Pietrzak

Skip to content