Bardzo udany wakacyjny wyjazd żużlowy do Torunia

W niedzielę, 1 lipca, grupa czternaściorga uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum wspólnie z opiekunem – panem Konradem Trokowskim – wyjechała do Torunia, aby z trybun MotoAreny obejrzeć spotkanie X kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy Get Well Toruń a Falubazem Zielona Góra. W planie wycieczki nie zabrakło oczywiście niedzielnej Mszy św. oraz spaceru ulicą Szeroką po zmroku.

Wszyscy uczestnicy wyprawy spotkali się na dworcu kolejowym we Włocławku, skąd pociągiem Przewozów Regionalnych pojechali do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki była niedzielna Msza św. odprawiona w kościele pw. św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza na toruńskich Rybakach. Po Eucharystii udaliśmy się do Centrum Handlowego Toruń Plaza, gdzie zjedliśmy obiad, zrobiliśmy zakupy przedmeczowe oraz odbyliśmy ciekawe rozmowy na różne tematy.

Samo spotkanie żużlowe było niezwykle emocjonujące i zakończyło się zwycięstwem drużyny Get Well Toruń 52:38. Walki na torze i rywalizacji między kibicami na trybunach nie brakowało, co bardzo podobało się uczestnikom wycieczki.

Po meczu pojechaliśmy tramwajem na toruńską Starówkę. Duże wrażenie na uczniach zrobiła panorama Torunia po zmroku oraz spacer główną ulicą miasta. W Toruniu nawet w niedzielny wieczór naprawdę nie można się nudzić!

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy o godz. 22:00 do Włocławka. Kolejny mecz żużlowy dopiero za miesiąc, ale być może w najbliższym czasie pojedziemy w zupełnie inne miejsce w zupełnie innym celu!

Konrad Trokowski

Skip to content