Uroczyste wręczenie świadectw maturalnych – 100% zdawalność z egzaminów pisemnych

3 lipca o godzinie 9.00 w szkolnej auli odbyła się uroczystość wręczenia świadectw maturalnych. Po zaśpiewaniu hymnów: państwowego i szkoły głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza, ks. dr Jacek Kędzierski. Po raz kolejny podziękował tegorocznym maturzystom za wspólną przygodę, jaką była ich edukacja w Długoszu, a przede wszystkim pogratulował – bowiem wszyscy zdali obowiązkowe egzaminy pisemne. Wśród wyników z poszczególnych egzaminów było ponad 40 stuprocentowych.

W uroczystości brali także udział: wicedyrektor ZSK, p. Urszula Brykalska oraz wychowawcy klas trzecich: p. Joanna Karwowska, p. Agata Jankowska-Pakulska oraz p. Grzegorz Matusiak.

Osobą, która najlepiej zdała egzamin maturalny, jest absolwentka  klasy III B – Marta Witwicka. Jako wyraz uznania otrzyma ona medal za zasługi dla ZSK. Uroczystość jego wręczenia będzie miała miejsce po zakończeniu Mszy Świętej inaugurującej rok szkolny 2018/2019.

Wszystkim tegorocznym maturzystom serdecznie gratulujemy. Życzymy, aby dostali się na wymarzone studia, a dokonane przez nich wybory okazały się trafne.

A. Sz.

Wszystkie zdjęcia dostępne na naszym profilu na Facebooku

Skip to content