Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w „małym” Długoszu

Nowy rok szkolny 2018/2019 rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Św. w kaplicy Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi o godz. 800, której przewodniczył ks. wicedyrektor Sebastian Tomczak. Do liturgii wprowadził nas dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Długosza we Włocławku – ks. Jacek Kędzierski – który przywitał i oficjalnie przedstawił  nowego wicedyrektora szkoły – ks. Sebastiana Tomczaka. Celebrans wygłosił kazanie dla najmłodszych Długoszaków, w którym zachęcał po podejmowania trudu rozwijania swoich talentów i wykorzystania każdej okazji w życiu do tego, aby stawać się piękniejszym człowiekiem, jak wyjątkowy kwiat z opowiedzianej podczas homilii bajki.

Po zakończeniu Eucharystii wszyscy udali się do sali gimnastycznej w budynku przy ul. Wojska Polskiego 2A, gdzie głos zabrał nowy wicedyrektor, który serdecznie przywitał wszystkich uczniów, rodziców, opiekunów oraz nauczycieli i pracowników. Po zakończeniu ogólnego spotkania uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do sal lekcyjnych w celu zapoznania się z planem lekcji i informacjami o przebiegu najbliższych dni.

W naszej „małej” szkole w roku szkolnym 2018/2019 naukę rozpoczęło 83 przedszkolaków i 134 uczniów klas 1-3. Edukacją naszych uczniów zajmować się będzie 25 nauczycieli. Pracownicy obsługi i administracji dołożą wszelkich starań, aby organizacja edukacji przebiegała bez zakłóceń, w miłej i przyjaznej atmosferze.

Z racji nowego roku szkolnego życzymy uczniom wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, natomiast nauczycielom zadowolenia z owoców swojej pracy.

ks. Sebastian Tomczak

Skip to content