Ogólnopolska Akcja BOHATERON – „Napisz kartkę do Powstańców Warszawskich”.

10 września w godz. 10.00-18.00 w CK „Browar B.” odbyła się włocławska edycja Ogólnopolskiej Akcji BOHATERON – „Napisz kartkę do Powstańców Warszawskich”.

Uczniowie Długosza z klas 4b i 5a szkoły podstawowej  oraz I A liceum pod opieką pań: A. Baranowskiej, J. Kinasiewicz i K. Kwiatkowskiej udali się do Browaru B. Długoszacy mogli napisać kartkę do żyjących uczestników Powstania Warszawskiego.  W spotkaniu z młodzieżą wzięli udział Powstańcy Warszawscy, którzy walczyli w powstaniu jako młodzi chłopcy. W trakcie pisania kartek miały miejsce projekcje multimedialne oraz  występ „Kapeli z szaconkiem”.

Uczniowie mogli też zobaczyć przedstawicieli grup rekonstrukcyjnych: ZHR Bydgoszcz i Stowarzyszenia „Patrol”. Były dostępne powstańcze modele Włocławskiego Koła Modelarskiego „Iskra”. Całość dopełniła wystawa  poświęcona Powstaniu Warszawskiemu w foyer sali widowiskowej  Browaru B.

Warto dodać, że to coroczne wyjątkowe przedsięwzięcie jest hołdem składanym żyjącym Powstańcom, którzy  1 sierpnia 1944 r. podjęli nierówną, pełną determinacji walkę o wolną i suwerenną Polskę. Wśród nich są także wciąż żyjący Powstańcy urodzeni we Włocławku. Dziś jako dziewięćdziesięciolatkowie dają świadectwo o niezłomności człowieczeństwa i umiłowaniu Ojczyzny.

Do akcji przyłączył się również „mały Długosz” – dzieci z przedszkola pod opieką swoich wychowawczyń pisały kartki, które zostaną przesłane do żyjących Powstańców. Koordynatorem akcji w przedszkolu była pani Ewelina Rutkowska.

Ważne jest, aby młode pokolenia pamiętały o NASZYCH BOHATERACH.

Anna Baranowska

Skip to content