Grupa 6-latów na warsztatach „Zabawka ludowa” w Muzeum Etnograficznym

18 września grupa 6-latków odwiedziła Muzeum Etnograficzne, gdzie dzieci mogły uczestniczyć w warsztatach pt. „Zabawka ludowa”.

Celem zajęć było rozwinięcie dziecięcej wyobraźni, odkrywanie potencjału łatwo dostępnych materiałów, a przede wszystkim przybliżenie dzieciom, jak wyglądały zabawki z dzieciństwa z czasów prapradziadków i praprababć.

Dzieci mogły obejrzeć drewniane zabawki z odpustowych kramów, podwórek i wiejskich chat, takie jak: kołyska, konie na biegunach, ruchome ptaszki do pchania klepiące skrzydłami i malutkie karuzele. 

Następnie dzieci miały za zadanie wykonać z łatwo dostępnych materiałów: wiatraki z papieru, „dziobiące kury” oraz „zakręcone koła”. Przedszkolaki z wielkim zapałem tworzyły własne zabawki, którymi z pewnością będą bawiły się w domu.

Dzieci nie mogą doczekać się kolejnego spotkania w muzeum. Do zobaczenia!

Justyna Paczkowska

Skip to content