„Jesienne Nutki” – szkolenie dla nauczycieli edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej

27 września odbyły się warsztaty muzyczno-teatralne pt. „Jesienne Nutki” zorganizowane przez Katolickie Publiczne Przedszkole „Pod Aniołem Stróżem”, na których  gościliśmy nauczycieli edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej z Włocławka i okolic.

Szkolenie poprowadziła instruktor zajęć muzyczno-teatralnych pani mgr Monika Kluza z Krakowa.

Celem spotkania było doskonalenie i poszerzanie wiedzy merytorycznej oraz  wzbogacenie warsztatu pracy nauczyciela, wszystko po to, aby jeszcze lepiej rozwijać i aktywować dzieci w przedszkolach i szkołach. Podczas szkolenia panie miały również świetną okazję, aby się poznać, wymienić doświadczeniami, zintegrować.

„Jesienne Nutki” – to warsztaty edukacji artystycznej, na których uczestnicy mogli poznać zbiór autorskich piosenek i zabaw rytmicznych autorstwa pani instruktor o tematyce jesiennej, instrumentacje do wykorzystania na różne uroczystości oraz układy taneczne i ruchowe z wykorzystaniem różnorodnych rekwizytów. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat, konspekt zajęć oraz płytę z autorską muzyką.

Serdecznie dziękujemy Księdzu Dyrektorowi Jackowi Kędzierskiemu oraz Wicedyrektorowi Księdzu Sebastianowi  Tomczakowi za udostępnienie sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im ks. Jana Długosza, pracownikom przedszkola za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia, wszystkim uczestnikom szkolenia za obecność, mile spędzony czas oraz wspólną naukę.

Paulina Makowska

Skip to content