Starszaki w gościnie u „Zaczytanej Kury”

W jesienny, pogodny wtorek 9 października, grupa sześciolatków, wraz z Paniami wychowawczyniami, udała się do księgarni dziecięcej, mieszczącej się przy ul. Okrzei 46/1 „Zaczytana Kura”. Swym uśmiechem przywitała wszystkich właścicielka księgarni i zaprosiła na spotkanie z książkami. Dzieci miały okazję poznania miejsca pełnego dobrych książek, dużych i uznanych wydawnictw, obejrzeć wybrane pozycje oraz porozmawiać o nich. Dzieci zostały zapoznane z książkami o tematyce podróżniczej. Zawitały m.in. do Londynu, aby poznać listy małego króliczka podróżniczka, który zostawił owe listy pisane przez siebie w jednej z książek. Następnie sześciolatki obejrzały księgarnię, jej zasoby i oczywiście zakupiliśmy jedną z książek autorstwa Pana Mikołaja Golachowskiego, którą będziemy z przyjemnością wspólnie czytać.

Dzieci zdecydowały, że odwiedzą to miejsce jeszcze nie raz, zgodnie z maksymą właścicieli tego wspaniałego miejsca – „Z potrzeby serca (kochamy książki) i rozumu (wiemy, że czytanie ma sens)”.

Karolina Szortyka

Skip to content