Światowy Dzień Zwierząt i zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt

W czwartek 11 października gościliśmy w naszym przedszkolu Panie Inspektor z Fundacji Mondo Cane. Wolontariuszki opowiedziały o pracy i zasadach funkcjonowania przytuliska dla zwierząt. Przedstawiły swoich podopiecznych wyświetlając zdjęcia w ciekawej prezentacji multimedialnej. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o czworonożnych przyjaciół, gdzie szukać pomocy w przypadku napotkania porzuconego zwierzęcia. Przedszkolaki zapoznały się z zasadami adopcji. Panie podkreśliły, że taka decyzja musi być bardzo przemyślana, ponieważ jest podejmowana na wiele lat. 

Największą atrakcją była wizyta czworonożnych podopiecznych fundacji. Dzieci chętnie przywitały pieska i kotka, obserwowały ich miłe zachowanie oraz przyjazne nastawienie do wszystkich obecnych. Wizyta gości dała dzieciom wiele radości, a przede wszystkim była doskonałą lekcją wrażliwości na krzywdę zwierząt. Najmłodsi wzbogacili swoją wiedzę na temat opieki nad pupilami. 

Panie Inspektor były bardzo wdzięczne za przekazane przez nas dary. Zbiórka żywności to dla ich podopiecznych wielka pomoc i radość, która pomoże przetrwać bezdomnym zwierzętom nadchodzące zimowe dni i wieczory. 

Jesteśmy niezmiernie wdzięczne, że tak licznie włączyliście się do akcji pomocy bezdomnym zwierzętom. Serdecznie Wam dziękujemy w imieniu swoim i czworonożnych przyjaciół, którym z pewnością smakołyki przypadną do gustu.

Paulina Kaszuba
Anna Szczerbiak

Skip to content