Wizyta Policji w przedszkolu

10 października przedszkolaków z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” odwiedzili Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem policjanta, a także z jego umundurowaniem i rekwizytami. Policjanci chętnie opowiedzieli przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie oraz jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i bez zapiętych pasów. Maluchy usłyszały również jak zachować się podczas spotkania z nieznajomą osobą, a także w czasie kontaktu z nieznanym psem. Na zakończenie spotkania dzieci mogły obejrzeć samochód policyjny i posłuchać sygnału z policyjnego wozu.

Serdecznie dziękujemy Pani oraz Panom Policjantom za wspaniałe przeżycia oraz przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

Paulina Makowska

Skip to content