Warsztaty w Muzeum Etnograficznym

Dnia 12 października, grupa dzieci 4-letnich uczestniczyła w warsztatach dla młodszych grup przedszkolnych pt. „Scrapbooking, czyli album na zdjęcia ręcznie robiony” organizowanych przez włocławskie Muzeum Etnograficzne.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze staropolskim zwyczajem ręcznego wykonywania albumu ze zdjęciami. Dzieci nauczyły się nowej techniki zdobienia zwanej scrapbookingiem. Angażując się w wykonanie własnego albumu ze zdjęciami, 4-latki kształtowały rozwój umiejętności manualnych oraz doskonaliły swoją kreatywność. 

Kolejną atrakcją dla najmłodszych było zwiedzanie muzeum, m.in. oglądanie starych fotografii oraz dawnych narzędzi gospodarstwa domowego i rolnego.

Pieszą wycieczkę dzieci do muzeum uświetniła piękna pogoda, która pozwoliła na spacer po włocławskim bulwarze nad Wisłą, a także po placu przy Kościele Św. Jana Chrzciciela.

Przedszkolakom bardzo podobały się warsztaty w muzeum. Nie mogą doczekać się kolejnych tak ciekawych i kreatywnych zajęć.

Anna Szczerbiak
Paulina Kaszuba

Skip to content