Spotkanie z Prezydentem RP podczas obchodów rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

18 października 2018 r. nasze miasto odwiedził wyjątkowy gość – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Swoją obecnością uświetnił obchody 34. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz rocznicę powstania NSZZ Solidarność 80.

Przed uroczystą mszą na placu przy Sanktuarium Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, którą sprawował J.E. ks. bp Wiesław Alojzy Mering, nasz ks. dyrektor Jacek Kędzierski, ks. wicedyrektor Sebastian Tomczak, nauczycielka Mirella Kwiatkowska wraz z delegacją dzieci: Hanną Ziółkowską, Miłoszem Gutralem i Andrzejem Kwiatkowskim, wręczyli Panu Prezydentowi zaproszenie do Katolickiej Szkoły im. ks. Jan Długosza na Jasełka.

Ksiądz dyrektor opowiedział o roli naszego „Długosza” w odradzającej się Ojczyźnie, która świętuje 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości i nawiązał do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, którą zainicjowała Para Prezydencka, a w której bierzemy czynny udział, jako jedyna szkoła realizująca przedmiot „Cała Polska czyta dzieciom”. Było to niesamowite wydarzenie, które zapadnie głęboko w naszej pamięci, pełne serdeczności i ciepła.

Mamy ogromną nadzieję, że Pan Prezydent zaszczyci nas swoją obecnością.

ks. Sebastian Tomczak

Skip to content