Spotkanie Długoszaczków z Misjonarzem

W minioną niedzielę (21.10.2018 r.) rozpoczął się w Kościele 92. Tydzień Misyjny. Z tej okazji uczniowie klas I-III i najstarsze przedszkolaki spotkali się z prawdziwym misjonarzem – ojcem Mariuszem Bartuzim – Ojcem Białym Misjonarzem Afryki. Nasz gość wprowadził swoich słuchaczy w afrykański świat, który można było poznać oczyma wyobraźni dzięki przedmiotom pochodzącym z krajów misyjnych, grze na instrumentach typowych dla ludności afrykańskiej, liczne zdjęcia oraz film. W ten sposób ojciec Mariusz przedstawił sytuację religijną i społeczną Afryki, ukazał charakter pracy misjonarzy i prosił o modlitwę za dzieło misyjne. W czasie tego spotkania dzieci dowiedziały się, że wcale nie trzeba wyjeżdżać do dalekich krajów, aby zostać misjonarzem. Wystarczy być dobrym dla innych ludzi i swoją postawą oraz zachowaniem wskazywać na Chrystusa.

Dzieci z wielkim zaciekawieniem przysłuchiwały się temu, co mówił o Afryce ojciec misjonarz i obiecały, że swoją modlitwą wesprą misje. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało pamiątkowy obrazek.

ks. Sebastian Tomczak

 

Skip to content