Sówki w Bibliotece Dziecięcej w CK Browar B

W dniu 23 października br. grupa „Sówek” (5-latki) odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zdzisława Arentowicza (Filia nr 11).  Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą bibliotekarza, poszerzenie słownictwa i promocja czytelnictwa. Na wstępie Pani bibliotekarka opowiedziała przedszkolakom co nie co o książkach. Sówki dowiedziały się między innymi co to jest audiobook, kim jest lektor, księgarz, i kto pisze wiersze. Dzieci nauczyły się również, jak należy zachowywać się w bibliotece, jak troszczyć się o książki i co należy zrobić, żeby książkę wypożyczyć. W dalszej części spotkania przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały bajki „Kicia Kocia”, po czym zajęły się przeglądaniem zbiorów biblioteki. Oglądały książki, przeglądały komiksy i odtwarzały audiobooki. Na koniec wszyscy mogli sprawdzić swoją nowo zdobytą wiedzę w quizie.

Przedszkolaki były bardzo zaintrygowane ciekawą opowieścią o pracy w bibliotece i miejmy nadzieję, że każde z nich, w wolnym czasie, zamiast spędzać czas przed telewizorem czy komputerem, chętnie sięgnie po książkę.

Magdalena Śmiałek

Skip to content