Liga starożytnicza 2018/2019

W minioną sobotę rozpoczęła się kolejna edycja Ligi starożytniczej – cyklu wykładów połączonego z konkursem, w którym – jak co roku – bierze udział spora grupa uczniów Zespołu Szkół Katolickich. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika, a szkolnym koordynatorem – p. Rafał Kurzępa. Opiekę nad młodzieżą sprawowały: p. Anna Waśkiewicz, p. Ewa Bieniek i Angelika Szumińska.

Wykład inauguracyjny nosił tytuł: “Święta religijne w starożytnych Atenach”. To interesujące zagadnienie przybliżył uczniom p.prof. UAM dr hab. Rafał Rosół. Po wykładzie młodzież przystąpiła do rozwiązywania testu. Przed zainteresowanymi jeszcze sześć takich spotkań. W czerwcu poznamy najlepszych. Mamy nadzieję, że nie zabraknie wśród nich długoszaków.

A. Sz.

Skip to content