Międzynarodowy Dzień Mediacji

W związku z  przypadającym 18 października  Międzynarodowym Dniem Mediacji, uczniowie naszego liceum, pod opieką p. Katarzyna Kwiatkowskiej i p. Aleksandry Madajczyk, wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez Sąd Rejonowy we Włocławku.

Spotkanie poprowadziła sędzina Sądu Okręgowego we Włocławku, p. Baranowska. Celem konferencji była popularyzacja wiedzy z zakresu sądownictwa oraz uświadomienie młodzieży, jak wiele spraw można rozwiązać poza drogą sądową. Mediacja, w której uczestniczy bezstronny i neutralny mediator, pomaga stronom konfliktu we wzajemnej komunikacji, określeniu interesów i kwestii do dyskusji, a także osiągnięciu wspólnie akceptowalnego konsensusu. Młodzież miała okazję wysłuchać wykładu mediatora sądowego – pani Aleksandry Kubiak oraz pani Krystyny Parysjanowicz.  Wizyta w sądzie była dla naszych licealistów bardzo cennym doświadczeniem, zwłaszcza przed planowaną maturą z wiedzy o społeczeństwie.

Katarzyna Kwiatkowska

Skip to content