Teatr Bajeczny z Bydgoszczy odwiedził przedszkole

26 października w Katolickim Publicznym Przedszkolu „Pod Aniołem Stróżem” w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbył się spektakl teatralny pt. „Król Kazimierz” w wykonaniu aktorów z Teatru Bajecznego z Bydgoszczy.

„Król Kazimierz” to wzruszająca, a jednocześnie zabawna opowieść przedstawiająca postać króla Polski Kazimierza Wielkiego. Aktorzy w ciekawy i przystępny dla najmłodszego widza sposób, ukazali perypetie królewskiej rodziny. W bajce ukazane zostały takie wartości, jak patriotyzm, honor, miłość, szacunek do miejsca, w którym żyjemy i jego historii. Podczas spektaklu dzieci utrwaliły również wiadomości na temat symboli narodowych.

Dziękujemy za wspaniały występ, przybliżający nam postać króla Kazimierza. Już dziś z niecierpliwością czekamy na następny, zimowy spektakl.

Paulina Makowska

Skip to content