Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Uczniowie klasy 1a uczcili to święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych.
W tym dniu pojawiły się w naszej klasie pięknie wystrojone królewny, księżniczki, Myszki Miki, piraci, różne bajkowe zwierzęta i postacie.  Uczniowie wysłuchali z uwagą kilku bajek oraz uczestniczyli w zabawach ruchowych, odgadywali zagadki, rozwiązywali zadania matematyczne-puzzle. Dzieci ulepiły z plasteliny swoje ulubione postacie bajkowe. Na koniec dnia zostaliśmy również zaproszeni do naszego Przedszkola pod Aniołem Stróżem, by obejrzeć przedstawienie pt.: „Czerwony Kapturek” w wykonaniu wychowawczyń przedszkola oraz siostry Rut. W tym dniu przypominamy cudowny świat postaci z bajek, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Dzień Postaci z Bajek to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, które wzbogacają dziecięcą fantazję, pamięć i słownictwo.

Katarzyna Matuszewska

Skip to content