Światowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada w Katolickim Publicznym Przedszkolu „Pod Aniołem Stróżem” obchodziliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

W tym wyjątkowym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać  inscenizacji o Czerwonym Kapturku. Tym razem, to nauczyciele przedszkola zostali aktorami, przedstawili bajkę  i wywołali wielką radość i uśmiech na twarzach małych widzów.

W przedstawieniu wystąpili:

Czerwony Kapturek – p. Magdalena Śmiałek

Babcia – p. Jolanta Gitner

Pan Leśniczy – s. Rut

Wilk – p. Ewelina Rutkowska

Narrator – p. Paulina Makowska

Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy, a także do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Doskonała atmosfera, ogrom włożonej pracy, piękne stroje przygotowane przez  rodziców naszych przedszkolaków, to wszystko spowodowało niezapomniane chwile oraz dostarczyło dzieciom dużo wrażeń  i pozytywnej energii.

Paulina Makowska

Skip to content