Strażacy w szkole podstawowej

Dnia 05.11.2018 r. uczniowie szkoły podstawowej powitali strażaków z Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku. Dzieci na spotkaniu dowiedziały się na czym polega praca strażaka i tego, że nie ogranicza się ona tylko do gaszenia pożarów, ale także do udzielania ludziom pomocy w takich sytuacjach, jak na przykład powódź czy wypadek samochodowy. Strażacy poprzez prezentację multimedialną przybliżyli również uczniom, w jaki sposób należy dbać o bezpieczeństwo i jak postępować w sytuacjach zagrożenia. Jednak największą atrakcją było oglądanie z bliska wozu strażackiego i sprzętu wykorzystywanego do przeprowadzania akcji ratowniczo-gaśniczych, a także możliwość przymierzenia przez dzieci części stroju strażackiego.

Serdecznie dziękujemy strażakom za sympatyczne spotkanie oraz za poświęcony nam czas.

Marta Wójciak

Skip to content